Ga naar de inhoud
Rode linzenstoof met citroen
Vegetarisch
Magnetron540 gGezinsvriendelijkIn te vriezen

Allergenen

GlutenGlutenLactoseLactoseMosterdMosterd

Rode linzenstoof met citroen

Dit hartige gerecht heb ik gebaseerd op een recept van Yvette van Boven. Een goede combinatie van rode linzen, gestoofde venkel, spitskool, bladspinazie, geroosterde aubergine en cherry tomaatjes, veel specerijen en verse koriander. Deze smeuïge stoof maak jij verder op smaak met de frisse dip, die we maken van yoghurt, feta en verse koriander en je er in een apart bakje bij krijgt. Erbij komt een volkoren pita broodje.

De frisheid van de feta, yoghurt en ingemaakte citroen is een goede tegenhanger bij de volle smaken van de aubergine en rode linzen.

aubergine, venkel, cherrytomaat, witte ui, spinazie, knoflook, verse koriander, gekonfijte citroen, rode linzen, komijnzaad, korianderzaad, zelfgemaakte colombo masala (fenegriek, mosterdzaad, korianderzaad, komijnzaad, zwarte peper, kurkuma, kruidnagel), feta van gepasteuriseerde schapen- en geitenmelk [lactose], yoghurt [lactose, melk], pita broodje (tarwe, zout, suiker, gist), peper en zout, zonnebloemolie.

Allergenen: gluten, koemelk, lactose, mosterd.

MagnetronMarleen's voorkeur

Verwarm de linzenstoof losjes afgedekt 3-4 minuten (1 persoon) tot 5-8 minuten (2 of meer personen). Toast de pita in een broodrooster. Serveer met de feta en yoghurt dip (koud).

Oven — 200°C, 15-30 min

Verwarm de linzenstoof afgedekt met aluminiumfolie of ovenbestendig bord 15-20 minuten (1 persoon) tot 25-30 minuten (2 of meer personen). Toast de pita in een broodrooster of leg 1-2 minuten in de oven naast de stoof. Serveer met de feta en yoghurt dip (koud). Wegwerp bakjes kunnen niet in de oven, schep over in ovenschaal.

Energie141,06 kcal
Vet3,71 g
w.v. verzadigd1,51 g
Koolhydraten17,78 g
Voedingsvezel4,02 g
Eiwitten6,63 g
Zout0,48 g

Gemiddeld gewicht: 540 gram

Volgende week op het menu

woensdag 4 november

Probeer nu →